Osm českých startupů se utkalo o ceny v soutěži EIT Food – Innovation Prizes 2020. Výhercem hlavní ceny je Thermosolar Hive!

EIT Food RIS Innovation Prizes je jednou z největších startupových soutěží v zemědělsko-potravinářské oblasti v jižní a východní Evropě. Ceny mohou získat začínající podnikatelé a startupy na podporu vývoje inovativních produktů a služeb, které pomohou transformovat náš potravinový systém, aby byl zdravější, udržitelnější a důvěryhodnější.

V letošním roce se do celorepublikového finále kvalifikovalo 8 startupů, vítěz postupuje do evropského grand finále s možností soutěžit o hlavní cenu s ostatními finalisty ze 17 evropských zemí.

V porotě zasedli Margareta Křížová – CEAG, business mentor s více jak 25 lety zkušeností v oblasti podnikání, mentoringu, transferu technologií a investic, Jakub Štogr – majitel společnosti Navreme Boheme, zabývající se poradenstvím, vzděláváním, vědou a výzkumem, Yveta Holečková – zastupující Impact Hub Praha, koordinátorka mnoha inkubačních a akceleračních programů a Monika Tomaniová – zástupce EIT Food Hub Česká republika a zkušená koordinátorka mnoha národních i mezinárodních vědeckých projektů, vědecký pracovník a pedagog na VŠCHT Praha. Porota vybrala svého startupového vítěze, v letošním roce mohli udělit svojí cenu pro inovativní produkt i diváci a posluchači.

Vítězové Innovation Prizes 2020:

1. místo Thermosolar Hive
2. místo Foodgroot.com
3. místo Plant.id
Cena publika I love Hummus

Na záznam přenosu soutěže Innovation Prizes 2020 se můžete podívat zde: