Začínám podnikat: Co-working a networking

Co-workingová centra

Coworking znamená v doslovném překladu spolupráce a je primárně vhodný pro všechny „freelancery“, tedy podnikatele na volné noze.

Obecně se jedná o společné kancelářské prostory, kde je možné si pronajmout své místo za velmi nízkou částku. Pronajímá se tedy v podstatě místo u stolu, který může být umístěn v prostoru, který je řešen jako moderní open space či může být rozdělen do samostatných buněk a kanceláří. Často je doplněn o zasedací místnosti různých velikostí.

Mimo kvalitního zázemí, které představuje veškerou kancelářskou vybavenost (internet, tiskárny atd.), zasedací místnosti pro účely obchodního jednání nebo školení, odpočinkové zóny, kuchyňky či dokonce koupelnu, má coworking ve svých uživatelích hlavně podporovat kreativitu a propojovat různé obory v jeden celek. Ve výsledku by mělo dojít k vytvoření přirozené vazby, která bude pro všechny přínosem. Výhody jsou tedy nejen ekonomického charakteru, ale také ve společné synergii všech uživatelů coworkingu, která má obrovskou hodnotu.

Zdroj: https://mladypodnikatel.cz/co-to-je-coworking-t3647

Aktualizovaný seznam českých co-workingových center můžete najít zde: https://navolnenoze.cz/blog/coworkingy/